fbpx

DocuWare – Najważniejsze korzyści dla firm

Każdy przedsiębiorca chce aby jego firma odnosiła sukcesy oraz nieustannie się rozwijała. Dobra organizacja oraz odpowiednie warunki są podstawą w…

Każdy przedsiębiorca chce aby jego firma odnosiła sukcesy oraz nieustannie się rozwijała. Dobra organizacja oraz odpowiednie warunki są podstawą w rozwoju, dlatego w tym artykule przybliżymy Wam oprogramowanie, które zagwarantuje oba te czynniki niezbędne w skutecznym prowadzeniu przedsiębiorstwa. Dodatkowo opiszemy problemy współczesnych firm oraz w jaki sposób DocuWare oferuje ich rozwiązanie.

Codzienne problemy firm

W przeprowadzonej przez IDC Analyze the future ankiecie okazało się, że 75,9% przedsiębiorców biorących udział w badaniu potwierdziło, że ich organizacja została narażona na dodatkowe ryzyko w wyniku nieprawidłowego przetwarzania dokumentów; 24,9% z nich straciło ważnych klientów, a 33% stwierdziło, że „papierkowy” obieg dokumentów hamuje rozwój ich firmy. Jak widzimy problem jest poważny, dlatego powiedzmy coś więcej o DocuWare – oprogramowaniu, które wychodzi naprzeciw współczesnym problemom przedsiębiorców.

Cyfryzacja firmy – czyli nowoczesne biuro

Podstawowym aspektem przyspieszenia oraz zautomatyzowania procesów związanych z dokumentami jest cyfryzacja oraz digitalizacja firmy. Jeśli te terminy Cię odstraszają, to zupełnie niepotrzebnie. Procesy te towarzyszą nam na każdym kroku. Przykładem może być poczta elektroniczna, proste i powszechne narzędzie, z którego korzysta każdy z nas. Jednak aspekty technologiczne poruszyliśmy w poprzednim artykule, czyli Postanowienie noworoczne: biuro bez papieru DocuWare. W tym artykule powiemy o najważniejszych korzyściach jakie niesie ze sobą implementacja DocuWare.

Najważniejsze korzyści DocuWare

Oszczędność czasu

Każdy z nas spotkał się ze stwierdzeniem „czas to pieniądz!”, jednak kto lepiej zrozumie prawdziwość tych słów jak nie przedsiębiorca? Dlatego głównym rozwiązaniem jakie oferuje DocuWare jest automatyzacja czynności dotychczas wykonywanych ręcznie, np. wypełnianie faktur, obieg czy poszukiwanie konkretnych dokumentów w firmie, które dzięki DocuWare przechowywane są w chmurze.

Oszczędność pieniędzy

Oszczędzając czas oszczędzamy pieniądze, jednak dzięki DocuWare obniżamy również wydatki. Jak? Oddelegowując pracę z działów o wysokich kosztach, np. przenosząc rejestrację umów z działu prawnego do administracyjnego. Wszystko to dzięki uproszczeniom procesów poprzez automatyzacje.

Organizacja pracy

Dobra organizacja, to podstawa sprawnie działającej firmy, dlatego DocuWare i w tym przypadku oferuje efektywne rozwiązania. Dzięki odczytywaniu treści oraz bazie wszystkich dokumentów w chmurze jesteśmy w stanie w kilka chwil znaleźć potrzebny dokument oraz nanieść na niego poprawki. Dodatkowo DocuWare zadba o pilnowanie terminów ważności dokumentów czy opłat.

Ekologia

Warto wspomnieć również o ekologii, czyli oszczędnościach związanych z ograniczeniem użycia papieru oraz kosztów wydruku. DocuWare pozwala na ograniczenie zużycia papieru do minimum, co równocześnie gwarantuje oszczędność miejsca w firmie dając kolejną możliwość oszczędności.

Czas wdrożenia systemu

Podsumowując, DocuWare, czyli cyfrowy obieg dokumentów pozwala na zwiększenie wydajności firmy, jednocześnie dając możliwość oszczędności. Jednak czy wdrożenie systemu jest trudne i czasochłonne? Całkowite wyeliminowanie dokumentów w formie papierowej w biurze z DocuWare zajmuje tylko 90 dni, a najważniejszym procesem wdrożeniowym programu jest importowanie dokumentów. Po wdrożeniu oprogramowania DocuWare oferujemy pełne wsparcie i pomoc techniczną naszych specjalistów.

codzienne problemy firm

ZAINTERESOWANY?
Wypełnij formularz – oddzwonimy i przekażemy więcej informacji.
Naciskając przycisk Wyślij, wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych od DPS Software Sp. z o.o. i zdaję sobie sprawę, że mogę anulować zgodę klikając odnośnik „anuluj subskrypcję” w dowolnej wiadomości e-mail lub kontaktując się z DPS Software.
NEWSLETTER