Sage Symfonia ERP 2020

Przedstawiamy listę najważniejszych nowości pakietu Sage Symfonia ERP 2020. Potrzebujesz aktualizacji? Skontaktuj się z nami.

W nowej wersji  znalazło się wiele rozwiązań oraz poprawek działania istniejących już funkcjonalności. Wszystkie moduły poprzez zastosowanie nowych rozwiązań zwiększyły wydajność i optymalizację działania procesów zachodzących podczas pracy użytkowników. W module Finanse i Księgowość odświeżono wizualnie i funkcjonalnie działanie kilku raportów oraz wykresów. Nie zostały w module pominięte również poprawki dotyczące zmian w sprawozdaniach finansowych JPK. W module Handel oprócz kilkudziesięciu poprawek funkcjonalnych zgłaszanych przez użytkowników poprawiono obsługę weryfikacji pól dokumentów(walidacja) przy zapisie poprzez ich oznaczanie a poprzez wprowadzenie integracji  wykorzystującej mechanizm OLE Automation z modułem Zarządzania produkcją wyeliminowane zostały opóźnienia w wystawianiu dokumentów. To tylko niektóre z licznych zmian jakie daje nam nowa wersja Sage Symfonii ERP 2020.

Poniżej przedstawiamy nowe funkcjonalności, rozwiązania oraz poprawki pojawiające się w nowej wersji dotyczące poszczególnych modułów:

Finanse i Księgowość

 1. W panelu Wskaźniki dodano grupę predefiniowanych Wykresów prezentujących zestawienia Obrotów, Rozrachunków, Rejestrów VAT, Wiekowania, Zapisów,
 2. Dodano raport Historia zmian zastępujący funkcjonalnie raporty VBA: Historia zmian w programie oraz Historia zmian dokumentu,
 3. Odświeżono wizualnie i funkcjonalnie raport Rozliczenia międzyokresowe kosztów (wcześniej raport VBA),
 4. Dokonano zmian w Sprawozdaniach finansowych (JPK SF) takich jak:
  1. dodano walidację poprawności formatu danych wprowadzanych do pól,
  2. przygotowywanie deklaracji będzie możliwe również bez dostępu do internetu,
  3. poprawiono mechanizm dodawania pozycji dodatkowych,
  4. do ustawień przygotowywanego sprawozdania dodano:
   1. możliwość wyboru czy sprawozdanie składane będzie do KRS (Krajowy Rejestr Sądowy) czy KAS (Krajowa Administracja Skarbowa). Wybór wpływa na uzupełniane na sprawozdaniu dane identyfikujące KRS/NIP i ich walidację.
   2. pole Nie pokazuj i nie zapisuj zerowych wartości dla kolumny „Przekształcone dane porównawcze za poprzedni rok obrachunkowy”, gdy zaznaczone na sporządzanym sprawozdaniu dostępna będzie kolumna umożliwiająca wprowadzenie przekształconych danych porównawczych. Domyślnie sprawozdanie nie wykazuje tych danych.
  5. Dodano możliwość wyboru i przygotowania sprawozdania dla jednostki typu Emitent,
  6. Na oknie listy sprawozdań dodano pole Ilość widoczna na liście umożliwiające określenie ile ostatnich sprawozdań jest wyświetlanych (maksymalnie 500),
  7. Dla operacji księgowania zaznaczonych dokumentów dodano możliwość wyboru czy wykonywana będzie weryfikacja zgodności danych kontrahenta na dokumencie z danymi w kartotece kontrahentów.

Handel

 1. Poprawiono wydajność programu przy otwieraniu i wystawianiu dokumentów,
 2. Zmiany prawne – raport JPK_FK, użytkownik sam decyduje jaki nowy typ JPK ustawić dla zaznaczonych dokumentów,
 3. Dodano podpowiadanie dokumentów kontrahenta również z okna wprowadzania nowych dokumentów w nowym widoku,
 4. Dodano przełączanie widoków okien z menu podręcznego,
 5. Dodanie widoczności tymczasowych rezerwacji dla wprowadzanych dokumentów sprzedaży,
 6. Poprawiono obsługę weryfikacji pól dokumentów(walidacja) przy zapisie dokumentu. Program będzie pilnował wypełnienia wszystkich wymaganych pól i oznaczał je przy próbie zapisu dokumentu,
 7. Zaktualizowano obsługę stawki VAT zwolniona dla drukarek: Elzab, Posnet ( starsze modele)
 8. Dodano nowe skróty klawiszowe Alt+n wprowadzanie typu dokumentu oraz Alt+Shift+n otwierający okno wprowadzania nowego dokumentu,
 9. Inne mniejsze zmiany

Zarządzanie Produkcją

 1. Dodano drukowanie etykiet z poziomu panelu meldunkowego przy wystawianiu dokumentów przychodowych z produkcji,
 2. Dodano możliwość zmiany terminu realizacji zlecenia z panelu meldunkowego,
 3. Dodano obsługę poprzedników i następników,
 4. Rozpoznawanie kodu paskowego towaru z kartoteki z modułu Handel które przy zeskanowaniu kodu paskowego towaru w oknie Wydanie magazynowepowoduje wybranie surowca z listy i zwiększenie ilości do pobrania,
 5. udostępnienie w ustawieniach głównych programu na zakładce Panel Meldunkowy ustawień paneli meldunkowych dostępne do tej pory tylko w tabeli SQL.

Środki Trwałe

Moduł został dostosowany do współpracy z Sage Symfonia ERP w wersji 2020.

Repozytorium Dokumentów

Moduł został dostosowany do współpracy z Sage Symfonia ERP w wersji 2020.

Jeżeli potrzebujesz AKTUALIZACJI do Sage Symfonia ERP 2020 skontaktuj się z nami. Przedstawimy najlepszą ofertę, zapewniając jednocześnie sprawną i solidną opiekę techniczną.
ZAINTERESOWANY?
Wypełnij formularz – oddzwonimy i przekażemy więcej informacji.
Naciskając przycisk Wyślij, wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych od DPS Software Sp. z o.o. i zdaję sobie sprawę, że mogę anulować zgodę klikając odnośnik „anuluj subskrypcję” w dowolnej wiadomości e-mail lub kontaktując się z DPS Software.
NEWSLETTER